0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska: Siguria ekonomike e mësimdhënësve prioritet i Qeverisë, opozita të sqarojë pse e bllokon rritjen e pagave

Siguria ekonomike dhe juridike e mësimdhënësve është prioritet për Qeverinë dhe për atë qëllim është përgatitur vendim ligjor me të cilin garantohen të drejtat e kuadrit mësimor dhe bashkëpunëtorëve profesional, tha ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska gjatë vizitës së sotme në shkollën fillore të Kumanovës "Hristijan Karposh", ku në vijim  është rikonstruimi i objektit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle