0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Carovska: Shkollat janë gati për pranimin e nxënësve dhe realizimin e konceptit të ri për arsimin fillor

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot e vizitoi shkollën fillore "Dane Krapçev" në komunën e Gazi Babës. Carovska theksoi se në bashkëpunim me qeveritë lokale, drejtuesit e shkollave, organizatat e shoqërisë civile dhe organizatat partnere të huaja si UNICEF, USAID, Banka Botërore dhe të tjera kanë punuar në mënyrë aktive në përgatitjen e shkollave për pranimin e nxënësve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle