0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska: Nuk ka rezistencë të konsiderueshme tek mësimdhënësit për vaksinimin

Gjendja me Kovid-19 në shkolla është absolutisht stabile. përqindja e rasteve pozitive në nivel ditor sillet mes 0,01 dhe 0,03, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve aktive është rreth 0,3 për qind nga gjithsej 255 mijë nxënës të cilët vijojnë mësimin me prani fizike, deklaroi ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, duke shtuar se për shkak të situatës stabile, mbetet skenari i parë - prani fizike dhe se gjendja ndiqet vazhdimisht.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle