0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska në takim koordinativ me drejtorët e shkollave: Me rëndësi është të respektohen masat mbrojtëse që shkollat të mbeten të sigurta

Sistemi arsimor është në gjendje të mirë dhe mësimi me prezencë fizike po zbatohet me sukses, sipas programeve të reja mësimore për klasën e parë dhe të katërt të paraparë me reformën në arsimin fillor. Për këtë, por edhe për tema të tjera aktuale, sot ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska bisedoi në takim të rregullt koordinues me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle