0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQ

Carovska: Jemi të kënaqur nga përqindja e të punësuarve të vaksinuar në shkolla, por është me rëndësi që ajo të rritet

 U bëj apel mësimdhënësve dhe të gjithë kuadrit shoqërues dhe ndihmës të paraqiten për vaksinë që të rritet përqindja e të imunizuarve që punojnë në shkolla, deklaroi sot ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska pasi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dje paralajmëroi se do të fillojë komunikimi intensiv me ministritë të Arsimit dhe Shkencës dhe të punës dhe politikës Sociale dhe drejtorët e institucioneve që sërish të bisedojnë me të punësuarit e tyre dhe t'i drejtojnë për vaksinim kundër Kovid-19.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle