0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska: Gjendja në shkolla është e sigurt, këtë e dëshmojnë raportet nga inspektimet e institucioneve kompetente

Gjendja në shkollat ​​në vend është e sigurt dhe deri më tani nuk ka transmetim të brendshëm të virusit në ndërtesat e shkollave. Sot, autoritetet shëndetësore informuan se nuk ka rritje të numrit të rasteve pozitive të fëmijëve në spitale, siç donin në mënyrë të rrejshme ta paraqesin disa media. Këtë e deklaroi ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska gjatë paraqitjes së mbrëmshme në emisionin “360 gradë” në televizionin Alsat.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle