0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Carovska: Gjendja në shkolla është e qëndrueshme, dje 0.01 për qind të sapoinfektuar

Përqindja e të infektuarve të rinj në shkolla dje ka qenë 0,01, si edhe në dy ditët përpara, ndërsa nga 1 shtatori deri tani rastet e përgjithshme nuk tejkalojnë 0.2 për qind. Sipas ministres Milla Carovska kjo tregon në stabilitetit të virusit në shkolla, por nëse Komisioni për sëmundje ngjitëse ka propozuar ndryshim të modelit, MASH-i do ta praktikojë. “Ministria e Arsimit dhe Shkencës është në koordinim

Butoni Kthehu në krye
Mbylle