0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska: Do të vazhdojmë të investojmë në shkollat për kushte më të mira për mësim

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska dhe ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot e vizituan Shkollën Fillore të Kumanovës "Hristijan Karposh", në të cilën janë në vijim aktivitetet ndërtimore për rikonstruim. Mjetet në vlerë prej 8.9 milion denarë për zëvendësimin e kulmit, dyshemeve, dritareve, tualeteve sigurohen nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle