0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Carovska: Bojkoti nuk do të jetë në dobi të askujt, apeloj tek prindërit dhe partite ta ndjekin interesin e fëmijëve

Mësimdhënësit janë të kënaqur me programin e ri për klasën e parë dhe të katërt dhe janë të gatshëm ta zbatojnë atë. Prandaj, apeloj tek prindërit, por edhe tek disa parti politike që të lënë mënjanë interesat e tyre të ngushta personale dhe aktualisht të ndjekin interesat e fëmijëve, tha ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska gjatë vizitës së sotme në Shkollën shtetërore për rehabilitimin e fëmijëve dhe rinisë me shikim të dëmtuar "Dimitar Vlahov" në komunën e Kisela Vodës, duke I komentuar kërcënimet për bojkot të mësimit për shkak të programit të ri.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle