0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Çadesh: “Ballkan i Hapur” për treg të vetëm të punës

Në suaza të nismës rajonale "Ballkan i Hapur", duam që kamionët tanë të mos ndalen në vendkalimet kufitare ndërmjet Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, të gjitha dokumentet të përfundojnë në afat sa më të shkurtër,  të besojmë dhe t'i pranojmë certifikatat e dhëna në institucionet  e njërës nga tre vendet, si dhe të kemi leje të vetme të punës, deklaroi mbrëmë kryetari Odës ekonomike të Serbisë, Marko Çadesh në Nish, ku u mbajt mbledhja e përfaqësuesve të qeverive, drejtorive shtetërore, institucioneve dhe odave ekonomike nga tre vendet, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle