0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Bytyqi: Së shpejti do të kemi qeveri të re të udhëhequr nga Zaevi dhe ndryshim të ministrave

- Si Qeveri ne nuk funksionojmë normal tashmë tre muaj për shkak të zgjedhjeve lokale. Puna e të gjitha institucioneve është vendosur në minimum që më befasoi, sepse jam i ri në politikë. Ne gjatë kësaj periudhe duhej ta miratonim Buxhetin, kemi krizën me pandeminë, kemi krizë ekonomike, ndërsa kriza energjetike është moment i ri, kështu që tani nuk është momenti të mos punohet me intensitet të plotë. Këtë sot e deklaroi nënkryetari i LSDM-së dhe zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim të dikastereve ekonomike dhe investime, Fatmir Bytyqi për emisionin "Brifingu i mëngjesit" (Utrinski Brifing).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle