0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bytyqi për fishkëllimin e gjuhës maqedonase: Ende nuk jemi të pjekur për t’i pranuar dallimet

Jetojmë në një shoqëri me mosbesim të madh, shoqëri në të cilën nuk e respektojmë njëri-tjetrin dhe nuk jemi ende të pjekur për t'i pranuar dallimet, tha sonte zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, duke e komentuar fishkëllimin e gjuhës maqedonase në festën me rastin e 21 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle