0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Bytyqi: me Strategjinë për “specializim inteligjent” do të ndahen sektorët me potencialin më të madh për zhvillim, për rritje më të shpejtë dhe të qëndrueshme të ekonomisë

Strategjia për "specializim inteligjent" është veçanërisht e rëndësishme për shtetin tonë, pasi me të do të ndahen sektorët me potencialin më të madh për zhvillim, të cilët do të bëhen mbështetje gjegjësisht drajverë për të gjithë sektorët e tjerë në ekonomi, deklaroi zëvendëskryeministri i angazhuar për Çështje Ekonomike, Koordinimin e Resorëve dhe Investimeve, Fatmir Bytyqi në takimin e sotëm të punës për Strategjinë për "specializim inteligjent".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle