0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

Bytyqi me industritë daneze: Maqedonia e Veriut është partner i besueshëm i investitorëve

- Prezantimi i përfitimeve dhe klimës së biznesit për investimin në Maqedoninë e Veriut, forcimi i lidhjeve të biznesit mes dy vendeve dhe mundësive për nearshoring për kompanitë daneze, ishin qëllimi i tryezës së sotme të rrumbullakët në të cilën ka marrë pjesë zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Koordinimin e Resurseve Ekonomike dhe Investime, Fatmir Bytyqi, bashkë me një numër të madh të përfaqësuesve të industrive daneze dhe drejtorit të Industrive Daneze, Jens Hollst Nillsen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle