0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Bytyqi: Me Ballkanin e Hapur më lehtë e tejkalojmë mungesën e ushqimit dhe rrymës, si dhe rreziqet nga zjarret

Qëllimi i Ballkanit të Hapur është të gjithë neve të na çojë drejt zhvillimit, integrimit, konkurrencës përballë konkurrencës së ndërsjelltë, lirisë së lëvizjes të katër lirive të bashkimit Evropian, lehtësimit të procedurave, solidaritetit dhe dorës së shtrirë. Besoj se Ballkani i Hapur është më shumë se ide dhe më shumë se nisma dhe ka kapacitet të plotë t'i përgjigjet nevojave dhe të japë zgjidhje operative. Kjo ide të gjithëve na bashkon në qëllim të qartë, të hapur. të sinqertë dhe qytetare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle