0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Bytyqi – Lozani Garsia: Marrëdhëniet politike mes Maqedonisë së Veriut dhe Spanjës janë në nivel të shkëlqyeshëm, bashkëpunimi ekonomik ka potencial për t’u zhvilluar

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi dhe ambasadori i sapoemëruar i Mbretërisë së  Spanjës në vend, Hoze Luis Lozano Garsia në takimin e sotëm shprehën gatishmëri për t'i vazhduar kontaktet e ndërsjellta, me qëllim të intensifikimit të bashkëpunimit ekonomik dhe krijimin e marrëdhënieve edhe më të fuqishme mes dy vendeve mike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle