0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Bytyqi: Interkonektori me Greqinë mundësi të bëhemi qendër rajonale për furnizim me gaz në Evropën Juglindore

Ndërtimi I interkonektorit me Greqinë do të na japë mundësi që të pozicionohemi si qendër rajonale për furnizim me gaz të vendeve në rajonin e Evropës Juglindore, theksoi zëvendëskryetari I Qeverisë së Maqedonisë së Veriut I angazhuar për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investime, Fatmir Bytyqi gjatë pjesëmarrjes së tij në panel diskutimin e forumit energjetik për Evropën Juglindore, që sot u mbajt në Selanik, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle