0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Bytyqi – Frankel: Izraeli ngushëllon qytetarët e Maqedonisë së Veriut për tragjedinë e aksidentit të autobusit

Zëvendëskryeministri i Qeverisë, përgjegjës për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet, Fatmir Bytyqi, u takua me ambasadoren e sapoemëruar të Izraelit, Simona Frankel, të cilës e uroi për pozitën e re dhe i dëshiroi që në mandatin e saj të vazhdojë të thellojë bashkëpunimin ndërmjet Izraelit dhe Maqedonisë së Veriut dhe të kultivojë marrëdhëniet tashmë të shkëlqyera diplomatike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle