0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bytyqi: Ekonomia e re e zhvillimit të Maqedonisë së Veriut do të jetë plotësisht e përgatitur dhe konkurruese për hyrjen e vendit në BE

- Tani jemi duke punuar në harmonizimin e tarifës sonë doganore me rregulloret e BE-së, mbështetja jonë për investimet e huaja është gjithashtu në përputhje me rregullat evropiane, që do të thotë vetëm një, klimë biznesi e parashikueshme. Maqedonia e Veriut po krijon ekonominë e saj të re të zhvillimit që do të jetë plotësisht e përgatitur për të pritur hyrjen në BE, theksoi zëvendëskryeministri për çështjet ekonomike Fatmir Bytyqi, në forumin “Bisedimet Strategjike Ekonomike" në Kroaci.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle