0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bytyqi: Do të ketë sasi të mjaftueshme të vajit për ushqim që të tejkalohet periudha e krizës

- Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi sot deklaroi se kompanitë vendore të cilat prodhojnë vaj për ushqim kanë rezerva për një muaj deri një muaj e gjysmë, por se me sasitë plotësuese dhe masën për mënjanimin e shpenzimeve për import për vajin e lulediellit për ushqim do të ketë mjaftueshëm sasi që të tejkalohet periudha e krizës derisa nuk gjenden burime alternative për lëndën e parë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle