Botë SQBotë.Portal SQ

Buxheti ushtarak amerikan për vitin 2022 parashikon edhe luftë me kleptokracinë botërore

Buxheti ushtarak amerikan, i cili u miratua me shumicë në Dhomën e përfaqësuesve mbrëmë, përmban një paketë masash ligjore për zgjerimin e sanksioneve ndaj biznesit dhe elitës politike ruse, dhe një nga karakteristikat kryesore i ligjit është lufta kundër kleptokracisë globale dhe eksportit global të korrupsionit, njofton korrespondenti i MIA -s nga Uashingtoni.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle