Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Buxheti i Shqipërisë për vitin 2022 projektohet në 5,2 miliardë euro, deficiti rreth 800 milionë euro

Qeveria shqiptare ka prezantuar projektbuxhetin për vitin 2022, i cilësuar si buxheti i rimëkëmbjes. Në draftin e depozituar tashmë në Kuvend, ekzekutivi pret që ekonomia vitin e ardhshëm të rritet me 4.1 për qind dhe deficit prej 800 milionë euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle