0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Buxheti i BE-së për vitin 2022 është rritur për 480 milion euro

Parlamenti Evropian me 550 vota "pro", 77 "kundër" dhe 62 "të përmbajtur" e miratoi buxhetin e përgjithshëm të Bashkimit Evropian për vitin 2022. Si prioritete të buxhetit janë përmendur tejkalimi i krizës klimatike dhe shëndetësore dhe masat për të rinjtë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle