Evropë SQEvropë.Portal SQ

Burime: Një i vdekur, një i lënduar në Kiev, gjithsej nëntë viktima deri më tani

- Separatistët e mbështetur nga Rusia kanë marrë kontrollin ndaj dy qyteteve në rajonin Luhansk në Ukrainë, përderisa Ministria ukrainase e Punëve të Brendshme njoftoi se një person është vrarë dhe një është lënduar në Kiev, sipas raportimeve të agjencive botërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle