Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Bundestagu riorienton miliarda euro për luftë kundër pandemisë ndaj projekteve të gjelbërta

Bundestagu gjerman vendosi të riorientojë miliarda euro në buxhetin e miratuar vitin e kaluar si hua për pandeminë, por të cilat nuk e kanë patjetër të shfrytëzohen, njoftoi DPA. Në vend të kësaj, mjetet do të riorientohen në investimin për neutralitetin e karbonit dhe digjitalizimin, sipas ribalancit të buxhetit për vitin 2021, të prezantuar nga ministri i Financave, Kristian Lindner.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle