0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Bullgaria me ngrirje të çmimit të energjisë elektrike kalon në një treg të rregulluar, ndërsa tregu ynë tashmë është i rregulluar, thotë Bekteshi

Vendimi i Parlamentit bullgar t'i ngrijë çmimet e ngrohjes qendrore dhe të energjisë elektrike do të thotë se Republika e Bullgarisë si anëtare e BE-së kaloi nga tregu liberal në treg të rregulluar, ndërsa ne tashmë jemi në tregun e rregulluar që do të thotë me çmim të ngrirë, thotë ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle