0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKRIZA RUSO-UKRAINASEMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Bullgaria evakuon 200 persona nga Odesa ndër të cilët edhe shtetas maqedonas dhe amerikanë

Ministrja bullgare e Punëve të Jashtme, Teodora Gençovska në brifingun e rregullt kumtoi se sot të gjithë shtetasit bullgarë të cilët ishin në Ukrainë dhe kanë shfaqur shpresë për evakuim nga Kievi dhe rrethinë, kanë mundësi për evakuim urgjent.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle