0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut – edhe me qeverinë e re me marrëdhënien e vjetër, bashkëpunimi duhet të vazhdojë

Pa marrë parasysh rezultatet zgjedhore nga zgjedhjet e katërta të parakohshme parlamentare që u mbajtën më 2 tetor dhe çfarë qeverie do të formohet politike ose teknike, nuk mund të pritet ndryshim në qëndrimet e Sofjes zyrtare në lidhje me Shkupin, vlerësojnë në komentin për MIA-n analistët politikë dhe ish-ambasadorët tanë në Republikën e Bullgarisë, Gjorgi Spasov dhe Marjan Gjorçev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle