0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Bullgari/Zgjedhje: Gallup: Sipas numërimit paralel të 100 për qind të votave- Radevi 66.4 për qind të votave, Gerxhikovi 31.9 për qind

Sipas numërimit paralel të 100 për qind të votave realizuar nga Gallupi, presidenti aktual i Bullgarisë dhe kandidat për mandat të dytë Rumen Radev ka marrë 66,4 për qind të votave. Siç bën të ditur korrespondenti i MIA-s në Sofje, kandidati i pavarur Anastas Gerxhikov ka marrë 31,9 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle