Ballkan SQBallkan.portal SQ

Bullgari/Sondazh: 26 për qind janë në anën e Rusisë, një e treta druajnë nga Lufta e tretë botërore

Njëzet e gjashtë për qind e bullgarëve janë në anën e Rusisë, të tjerët - në anën e Ukrainës në konfliktin mes dy vendeve. Nga të dytët, 4 deri në 10  janë mbështetës të BSP. Këtë e tregojnë rezultatet nga hulumtimi reprezentativ nacional: "Lufta në Ukrainë dhe njohja e fakteve historike në raportet Bullgari-Rusi", të prezantuar sot në pres-klubin e BTA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle