0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Bullgari: GERB-i kthehet në vendin e parë tek besimi i qytetarëve, ndërsa partia e dy ish-ministrave teknikë ka rejting prej 9 për qind përpara zgjedhjeve të reja parlamentare

Sipas një sondazhi të agjencisë bullgare “Trend”, GERB-i u kthye në vendin e parë në besimin e votuesve me një avantazh serioz ndaj konkurrentëve për vendin e dytë, ndërsa formimi i ri politik rreth ministrave teknikë Kiril Petrov dhe Asen Vasilev tani kanë mbështetjen e nëntë për qind të votuesve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle