Ballkan SQBallkan.portal SQ

Brukseli e anulon pagesën: Bosnje dhe Hercegovinë mbeti pa 125 milionë euro

Bashkimi Evropian do të shtyjë pagesën e këstit të dytë të ndihmës financiare për Bosnje dhe Hercegovinë në shumë prej 125 milionë euro për shkak se autoritetet në atë vend nuk i kanë përmbushur obligimet që kanë pranuar në marrëveshjen për pagesë të ndihmës për koronavirusin në vlerë prej 250 milionë euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle