Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Britania e shqetësuar për shkak të rritjes së tensioneve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

- Emisari i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Ser Stjuart Piç ka biseduar dje me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, para takimit të tyre të nesërm në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel, njoftoi sot Ambasada Britanike në Prishtinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle