Botë SQBotë.Portal SQ

Britania e Madhe e ndërpreu evakuimin e civilëve nga Afganistani

– Ambasadori britanik në Afganistan, Lori Bristou sot deklaroi se është ndërprerë ura ajrore përmes të cilës gjatë dy javëve të kaluara janë evakuuar gati 15.000 afganë dhe shtetas britanikë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle