0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Brazili sot zgjedh president të ri

Pas fushatës së ashpër zgjedhore, brazilianët sot dalin në votim për të zgjedhur president të ri, ndërsa kandidatë kryesorë për president janë presidenti aktual, i djathti Zhair Bolsonaro dhe ish-presidenti i majtist Luiz Inasio Lula da Silva, i cili ishte në pushtet nga viti 2003 deri në vitin 2010.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle