MIA Investigon SQ

Bota në vitin 2021: Viti i ndarjeve

Bota nuk e gjeti zgjidhjen për koronavirusin as në vitin 2021, valë pas vale dhe variant pas varianti, duke alternuar pothuajse si stinët, duke intensifikuar ndarjet midis përkrahësve dhe kundërshtarëve të vaksinimit, pro dhe kundër konfirmimeve për kovidin. Gjermania e humbi kancelaren "e vjetër", Amerika fitoi një president të ri dhe Afganistani talebanët e rinj-të vjetër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle