Evropë SQEvropë.Portal SQ

Bota në vitin 2021: Migrantët si armë në luftën hibride midis Bjellorusisë dhe BE-së

Në Evropën e shekullit të 21-të, po rivendosen ushtritë, po vendosen tela me gjemba në kufij dhe po ndërtohen mure për të parandaluar hyrjen e emigrantëve. Nuk respektohen as ligjet kombëtare dhe as ligjet e Bashkimit Evropian, si dhe e drejta ndërkombëtare dhe Konventat e nënshkruara për ofrimin e ndihmës dhe përkujdesjes për personat që janë larguar nga vendlindja për shkak të rrezikimit të sigurisë dhe shkeljes së të drejtave socio-ekonomike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle