Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Borrell: Ngjarjet në Indo-Paqësor shkas që të zhvillohet autonomia e BE-së

Koincidencë ose jo, përfaqësuesi i lartë i BE-së për punë të jashtme të BE-së, Zhosep Borrell pasditen e sotme e prezantoi strategjinë e BE-së për Indo -Paqësorin, disa orë pas shpalljes së një aleance mbrojtëse midis SHBA-së, Britanisë dhe Australisë në këtë rajon, njofton korrespondentja e MIA -s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle