Evropë SQEvropë.Portal SQ

Borrell: Ka mungesë të ushqimit në mbarë botën dhe ku ka kushton shtrenjtë

Ministri i Diplomacisë Evropiane  Zhozep Borrell paralajmëroi sot edhe një herë për një mungesë globale ushqimore për shkak të luftës në Ukrainë, e cila është një nga prodhuesit më të mëdhenj në botë të drithit, pasi drithërat nuk mund të eksportoheshin apo të mbilleshin dhe të korren për shkak të luftës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle