Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Borrell: Jemi të brengosur për vendimet e njëanshme të Izraelit

Në Këshillin e sotëm të 12-të për asocim ndërmjet Izraelit dhe BE-së, përfaqësuesi i lartë për punë të jashtme  porositi se nevojitet bashkëpunim me Tel Avivin dhe përcolli shqetësimin e BE-së në lidhje me shpërnguljen e dhunshme në territorin palestinez, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle