Evropë SQEvropë.Portal SQ

Borrel për vizitë në Iran në tentim për t’i ngjallur negociatat bërthamore

 Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Zhozep Borrel sot u takua me diplomatin e lartë iranian, njofton televizioni shtetëror iranian për vizitën e tij në Teheran, e cila është pjesë e përpjekjeve të BE-së për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve midis Iranit dhe SHBA-së për formimin e sërishëm të Planit të përbashkët gjithëpërfshirës të veprimit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle