Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Borrel: BE-ja nuk mund t’i ndalojë Moldavisë të blejë gaz rus

Kryeministrja e Moldavisë sot e vizitoi Brukselin në kuadër të Këshillit për inkuadrim, tema kryesore e bisedimeve ishte gazi dhe energjia, njofton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle