Evropë SQEvropë.Portal SQ

Borisov: Rusia përdor armë lazer në Ukrainë

Rusia po përdor armë lazer në operacionet e saj ushtarake në Ukrainë, deklaroi zëvendëskryeministri rus Jurij Borisovi  dhe shtoi se bëhet fjalë për kompleksin lazer Zadira, i cili mund të godasë caqe deri në pesë kilometra.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle