0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Borisov bëri thirrje që Bullgaria ta finalizojë propozimin francez për Republikën e Maqedonisë së Veriut

Ish-kryeministri i Bullgarisë dhe lideri aktual i GERB-it sot dëshiroi sukses për finalizimin e propozimit francez për zgjidhjen e çështjeve kontestuese midis Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, njofton BGNES.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle