Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Borell: Incidentet në Transnistrian dëmtojnë sigurinë e Moldavisë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Zhozep Borell, u deklarua për incidentet e fundit në rajonin separatist të Moldavisë, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle