Evropë SQEvropë.Portal SQ

Borell: BE individualisht do të pranojë refugjatë nga Afganistani

Ndarjen e azilit në Bashkimin Evropian refugjatëve nga Afganistani do ta kryejnë individualisht vendet e Unionit në baza vullnetare dhe pa kuota të detyrueshme, ka deklaruar përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Zhozep Borell në konferencën për shtyp në kuadër të takimit joformal të ministrave për Punë të Jashtme në Lubjanë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle