Ballkan SQBallkan.portal SQ

Borell: Bashkëpunimi i ngushtë dhe koordinimi me Turqinë është i rëndësisë esenciale

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Zhozep Borell ka thënë se bashkëpunimi i afërt dhe korrdinimi me Turqinë është bazë e marrëdhënieve, transmeton Agjencia Anadollu.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle