Evropë SQEvropë.Portal SQ

Boreli e paralajmëroi Sudanin për pasojat nga grushteti

- BE-ja mund ta ndërpresë ndihmën financiare për Sudanin për shkak të grushtetit, deklaroi përfaqësuesi i lartë për politikë të jashtme dhe siguri i Unionit, Zhozep Borel. Deklarata vjen pasi ushtria sudaneze, e kryesuar nga komandanti suprem i forcave të armatosura të Sudanit dhe lideri i tyre de fakto Andel Fatah Al Burhan bënë grushtet në vend.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle