0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Borel: BE-ja nuk sheh arsye për evakuim të diplomatëve të vet nga Ukraina

BE-ja nuk ka ndër mend t'i evakuojë familjet e diplomatëve të vet nga Ukraina, sepse nuk sheh arsye për atë dhe pret sqarim nga SHBA-ja  për hapin, deklaroi përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Zhozep Borel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle