0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASELajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Borel: BE-ja nuk do të lejojë formimin e qeverisë kukull në Ukrainë

Komisari i lartë për Poliitkë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Zhozep Borel në intervistë për televizionin spanjoll publik TVE sot deklaroi se Bashkimi Evropian nuk do të lejojë që negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës të përfundojnë me “vendosjen e qeverisë kukull” në Kiev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle